سامانه اطلاعات جامع فعالیت‌های اقتصادی


آشنایی با فعالیت‌ اقتصادی

طراحی وب سایت

  (Web Design )

شرح


طراحی سایت یکی از شغل‌های به روز و گسترده است. هر سازمان و یا هر شخصی می‌تواند یک وب سایت داشته باشد، بنابراین می‌توانید این حرفه را به عنوان یک شغل پردرآمد داشته باشید.
یکی از مواردی که باید در زمینه طراحی سایت در نظر داشته باشید، این است که تصمیم بگیرید آیا می خواهید در این رشته تحصیل کنید یا خیر. این شناسایی یک نقطه مهم و پررنگ است و می توانید از آن کمک نظری بگیرید که میتواند یک پس زمینه قوی در آینده حرفه ای پیش روی شما باشد. حقیقت اینست که همه آن چیزی که شما باید انجام دهید تمرین بیشتر و بیشتر است. برخی از طراحان وب زمانی تصمیم گرفتند یک طراح وب شوند که به عنوان دکتر، لوله کش و غیره مشغول به کار بودند. هیچگاه برای یافتن عشق واقعی در زندگی شما دیر نیست. این افراد هرگز تحصیلاتی در زمینه طراحی وب نداشته اند و به هیچ مدرسه ای در این زمینه نـرفته اند. آنها فقط تمرین و عمل را سرلوحه کسب مهارت خود قرار داده و هنگامی که صادقانه به موضوع نگاه کنیم، مشتری ها از شما مدارک تحصیلی در این زمینه نمی خواهند و بعد از دیدن نمونه کارهای شما تصمیم میگیرند که شما را به عنوان طراح وب سایت بکار بگیرند یا خیر. اینترنت مانند یک آموزگار بزرگ پیش روی شما است.
برای قدم گذاردن در حرفه طراحی وب باید مدت زیادی تمرین کنید و همه چیز در دنیا را از دید یک طراح نگاه کنید. اطلاعات جالب اطراف خود را گرفته و آنرا تبدیل به یک طرح کنید. با اینکار شما به چیزهای جدیدی روبرو خواهید شد.

طراحی سایت تنها در یک زبان و یا یک صفحه خلاصه نمی‌شود و برای داشتن یک سایت موفق در نتایج جستجو تقریبا به تعدادی از زبان‌ها و اصول زیر نیاز خواهید داشت:
HTML،CSS،JavaScript and Ajax،CGI programming،PHP, ASP, ColdFusion scripting،XML،Information architecture،SEO،Server management،Web strategy and marketing،Ecommerce and conversions،Design،Speed،Content

همچنین باید بتوانید به این سوالات کاربر نیز پاسخ دهید :
۱/ چطور می تواند نمونه کار های فعلی و گذشته شما را پیدا کند؟
۲/ می تواند لیستی از مشتریان فعلی و گذشته شما ببیند؟
۳/ از چه تکنولوژی هایی برای طراحی، انتشار و پشتیبانی سایت من استفاده می کنید؟
۴/ خدمات سئو شما چگونه است؟
۵/ چه خدمات ویژه ای را برای سایت مشتری تان پیشنهاد می کنید؟
۶/ چگونه امنیت و سایر مشکلات احتمالی سایت را تامین می کنید؟
۷/چه کسی صاحب سایت خواهد شد؟
۸/ قیمت ها و شرایط پرداخت شما چگونه است؟

باید توجه داشت که cms یا سیستم مدیریت محتوا چرخه زندگی صفحات وب سایت اینترنتی را از لحظه ایجاد تا زمان انقراض در بر می گیرند و به صاحبان این وب سایت ها , که لزوما آشنای با مباحث تخصصی اینترنت , وب و برنامه نویسی تحت وب نیستند ، اجازه می دهند تا بتوانند سایت های خود را به نحوی حرفه ای مدیریت کنند از خدمات این حوزه است.

تصاویر