سامانه اطلاعات جامع فعالیت‌های اقتصادی


آشنایی با فعالیت‌ اقتصادی

ارائه خدمات پس از فروش تلفن همراه

  (Mobile )

شرح


خدمات پس از فروش به نوعی ابزاربازاریابی به شمار می آید که به منظور وفادارسازی مشتریان بالفعل؛ از طریق شناخت و برآورده سازی نیاز اینگونه مشتریان به آنان خدمت رسانی میکنند که شامل ارائه خدمات، پشتیبانی و قطعات یدکی بعد از انجام فروش اولیه است.
مدت‌ها است که سازندگان بزرگ گوشی‌های هوشمند از طریق شرکت‌های مختلف وارد ایران شده‌اند و از طریق این شرکت‌ها سعی دارند تا خدمات پس از فروش مناسبی را به مشتریان خود ارائه دهند؛ با این حال برخی از این شرکت‌ها موفق بوده و برخی دیگر در این زمینه موفقیت لازم را کسب نکرده‌اند. البته شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و اپل در ایران نمایندگی نداشته و شامل گارانتی در داخل ایران نمی‌شوند.
اما شرکت‌هایی که بیشترین فروش را دارند از جمله سامسونگ، هواوی، سونی، ال‌جی و اچ‌تی‌سی از طریق نمایندگی‌های رسمی خود وارد بازار ایران می‌شوند و البته آمار دقیقی در دست نیست که نشان دهد چه مقدار از خریداران این گوشی‌ها اقدام به خرید از طریق نمایندگی معتبر می‌کنند.

موارد بسیاری در رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش می‌تواند دخیل باشد که از آن جمله می‌توان به در دسترس بودن عوامل نمایندگی، خوش برخورد و پاسخگو بودن آن‌ها، رعایت اصول در تعمیر و البته دریافت هزینه‌ی مناسب، اشاره کرد.

تصاویر