سامانه اطلاعات جامع فعالیت‌های اقتصادی


آشنایی با فعالیت‌ اقتصادی

طراحی و اجرای نصب دوربین مدار بسته

  (Closet Circuit Television - CCTV )

شرح


واژه "دوربین مداربسته" برگردان فارسی کلمه انگلیسی Closet Circuit Television یا به اختصار cctv می باشد. معنی لغوی آن جعبه جادویی مدار بسته است و به دوربین هایی گفته می‌شود که در جای خود ثابت‌اند.
دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می‌شود که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می‌کنند. از آنجا که اغلب این دوربین‌ها در حفاظت، نظارت و سیستم‌های مانیتورینگ امنیت بکار می‌رود این واژه بیشتر به همین حیطه برمی‌گردد، اما معنی فنی آن حتی دوربین‌های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز در بر می‌گیرد.
کاربرد اصلی و عمده دوربین‌های مداربسته در سیستم‌های حفاظتی است اما کاربرد‌های آن به سیستم‌های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر می‌رود، کاربردهایی از قبیل کاربردهای پلیسی، نظامی، فضایی، صنعتی، کنترل ترافیک، ارتباطات ویدیویی و تصویر برداری نامحسوس.
دوربین‌های مدار بسته از نظر نوع سیگنال، شکل ظاهری و کاربرد متناظر، قالب و پوشش و نحوه ارسال تصویر به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند.
تجهیزات مورد نیاز عموما دوربین، میکروفن، منبع تغذیه، نمایش دهنده تصویر، کابل، کاور دوربین، پایه دوربین، کنترل کننده، انتخاب کننده تصویر و ضبط کننده هستند.
اصول کار به این صورت است که ابتدا تصاویر توسط دوربین‌ها گرفته می‌شود و سپس برای نمایش و پخش به مانیتور یا تلوزیون انتقال می‌یابد و از طریق تجهیزات مختلف قابل کنترل از راه دور هستند.
خدمات این فعالیت اقتصادی شامل مشاوره و طراحی، نصب و راه اندازی، پشتیبانی و نگهداری در سطح شهر به مصرف کننده نهایی است.

تصاویر


در حال حاضر اطلاعاتی برای ارائه وجود ندارد.